Poszukiwania psychologa dla sportowca

Jestem menadżerem bardzo dobrze zapowiadającego się sportowca. Ma on talent i przede wszystkim możliwości, które mogą zaprowadzić go nawet na światowy top. Chłopak ma obecnie siedemnaście lat, dlatego jest bardzo podatny na niektóre używki, a w dodatku jest mocno zbuntowany. Razem z rodzicami tego chłopca podjęliśmy decyzję, że wyślemy go do psychologa.

Znalazłem bardzo dobrego psychologa sportowego

psycholog sportuWiedziałem, że musi to być bardzo dobry psycholog sportu, który specjalizuje się w psychologii sportowej i artystycznej. Tylko osoba z takim doświadczeniem będzie potrafiła zrozumieć problemy młodego sportowca. Jako menedżer miałem namiary na takiego psychologa i od razu postanowiłem zapisać ta mojego podopiecznego. Wiedziałem, że ma on szybkie terminy, co było dla nas bardzo ważne. Razem z rodzicami chłopaka zauważyliśmy bowiem, że natychmiastowa pomoc jest nieodzowna. Na szczęście udało nam się przekonać sportowca, żeby poszedł on na konsultację do tego psychologa. Już wkrótce przekonałem się, że to był bardzo dobry wybór. Chłopak był bardzo zadowolony z tego, że ktoś go wreszcie zrozumiał i przede wszystkim nie osądzał. Korzystał on z terapii u tego znakomitego psychologa przez długi czas i był bardzo zadowolony. Wizyty były szybkie i konkretne, dzięki czemu nie miało się poczucia zmarnowanego czasu, co było bardzo ważne.

Młodzi sportowcy bowiem i tak nie mają wiele czasu dla siebie i inne swoje pasje. Korzystanie z pomocy psychologa w przypadku takich zawodów jak sportowiec, jest bardzo częste, ponieważ na osobę, która wchodzi do takiego środowiska czeka bardzo wiele niebezpieczeństw, którym bardzo łatwo ulec. Z tego powodu zapewniam pomoc certyfikowanych psychologów sportu wszystkim moim podopiecznym, ponieważ często pomaga to uratować ich kariery.