Praca – żłobek Kraków

żłobek Kraków

Od kilku lat pracuje w prywatnym żłobku w Krakowie. Wiele moich koleżanek mnie za to podziwia, gdyż mówią, że same ledwo wytrzymują ze swoimi dziećmi, a co dopiero jakby musiały pilnować gromadkę czyiś.

Prywatny żłobek w Krakowie

żłobek KrakówJa jednak bardzo lubię swoją pracę. Nie ma nic przyjemniejszego jak patrzenie jak dzieci szybko się zmieniają i każdego dnia uczą swoich dzieci. Jednak tak naprawdę największym plusem dla mnie jest to, że żłobek w Krakowie, w którym pracuje pozwala zabrać mi ze sobą swoją pociechę, dzięki czemu moje dziecko jest cały czas przy mnie, a ja nie muszę siedzieć zestresowana w domu i martwić się czy mój maluch jest w dobrych rękach. A wiadomo, że żłobki prywatne działają różnie. W jednych bardziej dba się o jedne kwestie w innych o drugie. Czasami zaś złe zarządzanie powoduje, że w grupie jest zbyt duża liczba dzieci i ciężko jest wszystkim zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo. Takie sytuacje mogą często wyprowadzić z równowagi, co jest z pewnością nie wskazane przy pracy z dziećmi. Prywatny żłobek Kraków powinien być dla dziecka miejscem przyjaznym i bezpiecznym, dlatego wszystkie emocje muszę pozostawić za drzwiami i przychodzić do pracy tylko w dobrym humorze. Dzieci z pewnością mają zdolność wyczucia złego nastroju, jednak nie są wstanie zrozumieć powodów jego występowania.

Nie może dojść do sytuacji w której któraś z opiekunek przeniesie swoją frustrację na dziecko. Pamiętajmy, że czują się one przestraszone, pozostawione z dale od rodziców w związku z czym żadne krzyki nie są wskazane.