Prezent dla małego dziecka

Wybór prezentu dla kolejnego malucha w rodzinie bądź dziecka koleżanki wcale nie jest taki prosty. Z reguły dziecko ma już właściwie wszystko, co niezbędne zanim się jeszcze urodzi, a potem dostaje potrzebne i niepotrzebne drobiazgi od rodziny i znajomych rodziców. Jaki prezent warto wybrać w takiej sytuacji?

Kolorowy kocyk to zawsze dobry prezent

kocyki minky dla dzieciMożna wybrać edukacyjną zabawkę bądź ubranka „na przyszłość” i tak właśnie robi sporo osób. Dzieci potrzebują dużo zabawek, które wspomogą ich rozwój, a także wielu ubranek, bo bardzo szybko wyrastają z kolejnych. Jeśli jednak chciałoby się wybrać taki podarunek dla malucha, który będzie w użyciu nawet przez kilka lat, to bardzo dobrym wyborem będzie kocyk. Kocyków, w różnych rozmiarach, nigdy za dużo. Są potrzebne w domu, w podróży, na spacerach. Łatwo mogą ulec zabrudzeniu, dlatego dobrze jest mieć przynajmniej kilka w zapasie. A jaki kocyk należy wybrać? Przede wszystkim, musi on być bezpieczny dla dziecka, co oznacza nie tylko odpowiednie materiały i barwniki, ale też np. brak luźnych nitek, które maluszek mógłby żuć albo połknąć. Kolejna kwestia to kolory, najlepiej żywe i różnorodne, albo wzór z postaciami za bajek, choć niektórzy rodzice wolą dla swoich pociech bardziej stonowane kolory – dobrze jest wcześniej to skonsultować. Kocyk powinien też być miękki i miły, także po wielu praniach. Te warunki spełniają m.in. kocyki minky dla dzieci, które szyte są ze specjalnego polaru minky, w charakterystyczne wypukłe kropki.

Materiał jest teraz popularny i łatwo go rozpoznać, jednak trzeba uważać na podróbki, które robione są z materiałów gorszej jakości. Oryginalne kocyki minky są bardzo miłe w dotyku i ciepłe, zwykle kolorowe i wprost idealne dla dzieci, zarówno dla niemowlaków, jak i kilkulatków, a nawet starszych dzieciaków.