Przygotowywanie i wysyłanie przesyłek w kartonach i kopertach bąbelkowych

koperty bąbelkowe

Od wielu lat pracuję w dziale przesyłek. Moja praca polega między innymi na wyszukiwaniu w magazynie towaru jaki został zamówiony przez naszego klienta przez internet, a potem przygotowaniu tego towaru do wysyłki.

Koperty bąbelkowe na płyty

koperty bąbelkoweW zależności co klient sobie zakupił przez internet, mam do dyspozycji różne opakowania kartonowe. Każdy towar trzeba bardzo dobrze oraz dokładnie zapakować w kartony, jeśli towar jest dość duży lub średniej wielkości. Niekiedy wykorzystywane solidne koperty bąbelkowe. Dziwne było by wysyłać na przykład kilka płyt DVD w kartonie. A koperta bąbelkowa doskonale się do tego nadaje. Często jeszcze pakuję towar w koperty foliowe, a dopiero potem w te bąbelkowe. Sami rozumiecie, towar musi dotrzeć do klienta w nienaruszonym stanie, by później się nie okazało, że dostaliśmy go z powrotem, ponieważ klient go odesłał. A wtedy pracodawca może mieć do mnie pretensje. A wiadomo pakowanie przesyłek jest dla firmy kosztem. Często klienci wybierają kartony fasonowe do swoich przesyłek. Moim skromnym zdaniem są one najlepsze do przesyłania paczek. A jak taki proces przebiega od początku do końca. A więc na samym początku trzeba znaleźć towar, który zastał zamówiony. Potem trzeba go dobrze zabezpieczyć folią lub kopertą foliową. Następnie przychodzi etap doboru odpowiedniego kartonu, który jest tym ostatecznym opakowaniem towaru. Jeśli pomimo doboru kartonu, towar jest luźno umieszczony w kartonie, to wtedy należy z boku wsadzić folię bąbelkową, by wypełnić wszelką wolną przestrzeń w kartonie. To zapobiega wszelkim przesunięciu towaru w opakowaniu.

Przez to jego transport jest lepszy. Potem trzeba każdy karton zaadresować do odpowiedniego adresata oraz potem przychodzi moment załadunku na ciężarówkę lub przekazaniu paczki kurierowi.