Remont mieszkania – jak zaplanować?

Nadchodzą wakacje – dla wielu osób jest to nie tylko okres, w którym się leży i odpoczywa. Wiele osób wykorzystuje swój wolny czas, by zająć się czymś pożytecznym. Nadchodzi więc czas remontów w naszych domach. Co jednak można wymienić? Drzwi, malowanie ścian czy tylko detale i wystrój?

Do wszystkiego należy podchodzić z głową…
Podobnież w tym wypadku – planujesz remont, więc warto zacząć od od samego początku. To znaczny od ustalenia budżetu, którym możemy dysponować. Pieniądze zazwyczaj są tym elementem, który ogranicza nasze fantazję. Niektóre rzeczy bywają jednak kluczowe, więc warto rozważyć je, zamiast wydawać kasę tylko na kosmetykę. O wiele więcej można zyskać, jeśli wstawi się nowe okna do mieszkania. Faktem jest, iż jest to wyjątkowo kosztowne – jednak nowe okna to znacznie większy komfort mieszkania. Pozwalają oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu (a nawet Katowice mają drogi węgiel, więc koszt ogrzewania jest spory) poprzez lepszą izolację termiczną naszego domu. Większość energii ciepła ucieka przez nieszczelności w oknach, pod progiem w drzwiach i przez dach.
Uszczelnianie i ocieplanie mieszkania jest rozsądnym sposobem, by zainwestować swoje pieniądze. Ze wszystkich rzeczy, które można wymienić w naszym domu, zmniejszenie uciekającego ciepła jest najważniejszą sprawą.
Po ustaleniu, na co nas stać, trzeba ustalić kolejność wykonywania poszczególnych etapów remontu. Nie jest to taka łatwa sprawa – wiele osób popełnia błędy i niepotrzebnie maluje lub szpachluje, gdy jeszcze czeka wymiana elektryki lub CO. Co będzie wymagało ponownego kucia i brudzenia – a jest to dodatkowa i niepotrzebna praca.
Dobrze być uczciwym wobec siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się w stanie zająć wszystkim.

Czy umiejętności i czas na to pozwolą – czasami jest lepiej wynająć kogoś do pomocy, kto za stosunkowo niewielką cenę, będzie w stanie usprawnić nasze działania i wykona zaplanowane prace szybciej oraz lepiej. Nie musimy się na wszystkim znać i to lepiej, jeśli zatrudnimy fachowca!