Stosowanie dezynsekcyjnych metod chemicznych i fizycznych

Pojawienie się owadów w domu, mieszkaniu, sklepie, hotelu, magazynie jest zawsze bardzo uciążliwe. Poza tym owady mogą powodować różne szkody, a przez to generować koszty. Dlatego jeśli tylko zostaną zauważone, należy jak najszybciej się ich pozbyć.

Metoda opryskowa, żelowa, zamgławiania do eliminacji owadów

dezynsekcja warszawaNa rynku dostępnych jest sporo preparatów dezynsekcyjnych, ale najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm, które zajmują się tym na co dzień i wiedzą, w jaki sposób wyeliminować konkretny gatunek owada. Niezależnie od tego czy chodzi o muchy, pluskwy, wszy, pchły, mrówki, rybiki czy inne owady, firma dezynsekcyjna poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu. Najczęściej stosowaną metodą do zwalczania owadów jest metoda tradycyjna. Nazywana jest ona również metodą opryskową. Taka dezynsekcja warszawa może przynieść oczekiwane rezultaty. Ciekłe środki owadobójcze są tutaj aplikowane w różne miejsca – tam, gdzie owadów przebywa zdecydowanie najwięcej. Stosuje się tu aplikację ciśnieniową. Jeśli chodzi o opryskiwacze, to można stosować zarówno opryskiwacze ręczne jak i spalinowe, polowe, plecakowe. Do oprysków stosowane są najczęściej wodne roztwory różnych insektycydów. Oprysk stosuje się nie tylko w miejscu przebywania owadów, ale także w miejscach ich wędrówek. Dezynsekcja opryskowa nadaje się do zwalczania każdego gatunku owadów. Czasami stosowana jest także dezynsekcja żelowa. Tu wykorzystuje się żelowe przynęty na owady.

Oczywiście przynęta jest zatruta. Metodę tę wykorzystuje się do zwalczania takich owadów jak mrówki i karaczany (karaluchy i prusaki). Dezynsekcję można przeprowadzić też przy pomocy metody zamgławiania. Korzysta się tu nie tylko z zamgławiania termicznego, ale też aerozolowania ulv. Wśród metod fizycznych popularnością cieszy się też wymrażanie suchym lodem.