Szafy i inne meble do zabudowy

Meble do zabudowy, między innymi szafy to doskonały pomysł na aranżację każdego wnętrza. Dzięki zabudowie wnęk i wolnych przestrzeni uzyskuje się całe mnóstwo miejsca do przechowywania. Co więcej meble w zabudowie są bardzo trwałe i estetyczne. Dzięki nim można wykorzystać w funkcjonalny sposób każdą wolną przestrzeń w domu i mieszkaniu. Zabudowę wykonuje się najczęściej w kuchni, łazience oraz w przedpokoju i sypialni.

Meble kuchenne na wymiar to doskonały pomysł na aranżację każdej kuchni. Dzięki zabudowie kuchnia staje się funkcjonalna i praktyczna i jest w stanie pomieścić każdą ilość przedmiotów w domu. Zabudowa mebli kuchennych obejmuje szafki dolne i górne oraz sprzęt kuchenny. Producenci zajmują się wytwarzaniem takich modeli sprzętu agd, które nadają się do zabudowy za pomocą różnych płyt meblowych.
Tak np. do zabudowy można wykorzystać zmywarki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, piece elektryczne, płyty gazowe i elektryczne itp. Fronty szafek kuchennych są wykonane z drzewa lub z płyty meblowej. Z uwagi na dużą różnicę w cenie zdecydowana większość inwestorów decyduje się na zakup frontów meblowych wykonanych z płyt. Fronty mogą być nowoczesne lub klasyczne. Szafki i szuflady w kuchni wyposażane są w tzw. ciche zamknięcie. Szuflady same się domykają, podobnie jak szafki. Blaty kuchenne mogą być wykonane z laminatu lub z kamienia.

W zabudowie bardzo często buduje się także szafy. Można je umieścić we wnękach niemal w każdym pomieszczeniu w domu. niemniej jednak najczęściej montuje się je w przedpokojach oraz w sypialni. Dzięki swobodnej możliwości aranżacji wnętrza szafy uzyskuje się bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania ubrań, bielizny oraz różnych innych przedmiotów. W systemie zabudowy można również wykonać szafki łazienkowe.