Szycie zasłon na wymiar

Ładnie zaprojektowane i dobrze urządzone wnętrza cieszą każdego. Nieodłącznym elementem dekoracji pokoju jest otoczenie okna. Do łask wracają zasłony –  zarówno lekkie i zwiewne, przepuszczające światło, jak i te „cięższe”, zaciemniające, pełniące nie tylko funkcje upiększające, lecz także użytkowe. Co zrobić kiedy nie możemy dostać zasłon o interesujących nas wymiarach?

Dekoracja zasłonami na wymiar

zasłony na wymiarStara kamienica a może nowoczesny dom? Okna bardzo wysokie, szerokie czy dziwnie umieszczone. A może po prostu zasłony chcemy umieścić w nietypowym miejscu, mają pełnić inne niż standardowo funkcje? W każdym z tych przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie uszycie zasłony na wymiar. Przede wszystkim sami możemy określić, jaka wielkość, jak i kształt zasłony nas interesuje. Dobieramy materiał – kolor, faktura, rodzaj; sposób wykończenia – można pomyśleć o obszyciach, podszewce, wykonaniu z kilku rodzajów materiału. Sposób montażu jest równie istotny – czy na kołach, taśmie ściągającej a może tunelu.  Ważne jest również to, że kiedy nie mamy pomysłu na zasłony, nie wiemy tak naprawdę jakiej powinny być długości i szerokości, to jeżeli zdecydujemy się na uszycie ich w profesjonalnym zakładzie, możemy uzyskać fachową pomoc. Wystarczy mieć ze sobą informacje o wymiarach okien, parapetów i karniszy. Dobrze dobrane zasłony są piękną dekoracją każdego wnętrza, pozwalającą oddzielić je od świata zewnętrznego i wprowadzającą odpowiedni nastrój.

Jeżeli planujemy zakup zasłon do domu, warto rozważyć ich uszycie. Mamy wtedy nieograniczone możliwości w doborze wymiarów, kolorów, kształtów i wykończenia. Natomiast profesjonalne firmy zajmujące się szyciem zasłon na wymiar, korzystając z bogatego doświadczenia, pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań.