Tanie kwatery dla pracowników

 

Sezon letni obfituje w liczne naprawy, remonty, oraz inwestycje budowlane. Firmy realizujące takie zlecenia, zatrudniają najczęściej pracowników z okolic siedziby firmy, a często budowa ma miejsce w odległym miejscu.

Gdzie zakwaterować pracowników w Krakowie?

tanie kwatery pracownicze krakówJak każda firma, z jednej strony chce zadbać o komfort swoich pracowników, a z drugiej chce zaoszczędzić. Jeżeli pracownicy są delegowani do pracy w inne miejsce niż ich miejsce zamieszkania, to muszą mieć zagwarantowany nocleg, szczególnie jeżeli budowa trwa kilka dni, lub nawet tygodni. Tanie kwatery pracownicze Kraków ma zlokalizowane na obrzeżach miasta i przy drogach wjazdowych i wyjazdowych. Jak wiadomo im dalej od centrum miasta, tym lepsze warunki cenowe. Kwatery dla pracowników, to najczęściej pokoje gościnne o średnim standardzie, mogące pomieścić od dwóch osób do nawet dziesięciu. Niektóre hotele prowadzą taką ofertę, ponieważ posiadają kompleks budynków, które jednocześnie mogą pomieścić kilkadziesiąt osób. W Krakowie cena za taką kwaterę zaczyna się już od piętnastu złotych za osobę. Pokoje są wyposażone w pojedyncze łóżka, małą szafkę nocną, stół, krzesła, telewizor i mogą posiadać własną łazienkę, albo jedną wspólną na kilka pomieszczeń. Tak naprawdę pracownicy nie potrzebują luksusów, ani bogatego wyposażenia pokoju, gdyż w pokojach tylko śpią i spędzają najwięcej dziewięć, dziesięć godzin. Ważne aby dany obiekt posiadał wystarczającą ilość miejsc noclegowych, aby można było pomieścić wszystkich pracowników.

Firmy budowlane i usługowe, koszt zakwaterowania traktują jak koszy prowadzonej działalności i wliczają je do kosztów firmy. Często taki nocleg jest rezerwowany z kilkudniowym wyprzedzeniem, a innym razem sam pracownik musi znaleźć sobie nocleg w trakcie trasy.