Tonery – czy muszą być drogie?

 

Na rynku istnieją drukarki atramentowe oraz laserowe. Niestety przed zakupem tych drugich czasami skutecznie powstrzymuje nas cena tonerów. Czasami za markowy produkt, dedykowany do konkretnego modelu przyjdzie nam zapłacić naprawdę sporo. Co wtedy zrobić? Czy istnieje jakiś sposób, aby drukować nieco taniej?

Tonery i ich zamienniki

tonery tfoNajczęściej kupując konkretny model drukarki decydujemy się na tusze lub tonery dostosowane właśnie do tego modelu. Nie liczymy się jednak z tym, że potrafią być naprawdę drogie. Nic dziwnego – każdy chce, aby jego drukarka działała bez zarzutów. Spośród najlepszych modeli drukarek laserowych, na prowadzenie wysuwa się HP. Firma posiada naprawdę dobrej jakości sprzęty, które są praktycznie niezawodne. Jeśli chodzi o drukarki, to dla HP nie ma konkurencji. Jednak jakość w tym wypadku przekłada się również na cenę – i nie chodzi tutaj jedynie o cenę drukarki. Dość sporo zapłacimy także za tonery. Dobrym pomysłem jest przerzucenie się na zamienniki. Pamiętajmy jednak, że nie każdy zamiennik zadziała w każdej drukarce. Zanim zdecydujemy się na zakup, upewnijmy się, że ten konkretny model będzie z nią kompatybilny. Jeśli chodzi o drukarki HP, dobrym pomysłem mogą okazać się tonery TFO. Tak naprawdę jedynie one zasługują na uwagę wśród zamienników tonerów dedykowanych tej marce. A dlaczego? Dlatego, że za stosunkowo niewielką cenę, dostajemy produkt, który swoją wydajnością nie ustępuje markowym produktom. W takim razie będzie to spora oszczędność, a zarazem pewność, że nasza drukarka po włożeniu tonera nie zwariuje.

Jeśli przeraża nas cena tonerów do drukarek laserowych, warto rozważyć stosowanie zamienników. Zamiennik nie oznacza, że wydruk musi być gorszej jakości. Najczęściej w takich sytuacjach w ogóle nie ma różnicy. Jeśli jednak i ta opcja jest dla nas za droga, możemy postawić na drukarki atramentowe.