Toruń miastem studentów i pubów

Mieszkam i studiuję w Toruniu. Wiadomo, jak to jest ze studentami – mają dużo nauki, ale też niespożytą energię do zabawy i spotkań ze znajomymi. Razem z moimi przyjaciółmi bardzo lubimy gdzieś wyjść raz na jakiś czas.

Toruńskie puby gwarancją dobrej zabawy

puby w toruniuCzęsto chodzimy do kina lub teatru, gdzie pracuje jedna z naszych koleżanek. Nie bylibyśmy jednak studentami, gdybyśmy nie zaglądali  i do innych obiektów. Puby w Toruniu to miejsca tłumnie i chętnie odwiedzane, nie tylko przez młodzież. Spora ich część znajduje się w obrębie urokliwego Starego Miasta. Tam też najczęściej wychodzimy razem z przyjaciółmi. Mamy do wyboru przeróżne miejsca: kluby taneczne, muzyczne, takie, w których można pograć w gry planszowe lub po prostu posiedzieć i pogawędzić. Puby w Toruniu mają też to do siebie, że w każdym z nich panuje niepowtarzalna atmosfera i w każdym można spotkać pewnych stałych bywalców. Ma to swoje zalety, dzięki temu można nawiązać nowe przyjaźnie. Gdy zaczynałyśmy studia, razem z moimi przyjaciółkami z pokoju z akademika myślałyśmy, że Toruń nie jest zbyt ciekawym miejscem. Po zmroku starówka pustoszeje, na ulicach trudno kogokolwiek spotkać. Potem jednak zaczęłyśmy poznawać to miasto i jego specyfikę. Okazało się, że jakkolwiek na starówce ciężko o tłumy po godzinie 22, to jednak w pewnych miejscach zawsze znajdzie się jakaś znajoma twarz. Teraz, po paru latach spędzonych w Toruniu, mamy już swoje ulubione puby i miejsca obowiązkowe do odwiedzenia przy każdej okazji.

Puby to miejsca, w których młodzież spotyka się, pożywia, bawi i nawiązuje znajomości. Toruń nie jest może wielką metropolią, znajdziemy tu jednak parę miejsc, które warto odwiedzić. Z pewnością doceniają ten fakt studenci, którzy tłumnie odwiedzają różne puby, by w pełni korzystać z legendarnej już studenckiej wolności i zabawy.