Turniej tenisa w szkole

tenis

Nasza szkoła od wielu lat promuje aktywny tryb życia i zachęca uczniów do uczestniczenia w organizowanych po lekcjach zajęciach sportowych. Ostatnio pani dyrektor postanowiła wstawić drużynę, która będzie reprezentować naszą szkołę na ogólnopolskich zawodach szkół sportowych w tenisa.

Tenis w praktyce to nie łatwa sprawa

tenisOrganizatorem zawodów była szkoła tenisa w Warszawie, a nagrodą miał być sprzęt dla całej szkoły i budowa boiska do tenisa. Najpierw jednak, aby można było taką drużynę wybrać, konieczne było zorganizowanie wewnątrz szkolnych zawodów, w celu wyłonienia najlepszych kandydatów. Oczywiście chciałam wystartować w związku z czym natychmiast zgłosiłam się na listę osób biorących udział w konkursie. Z tym, że najpierw musiałam czegokolwiek się o tym sporcie dowiedzieć. Teoretyczna nauka tenisa była prosta, problem stwarzała praktyka, bowiem miałam duży problem z nadążeniem za piłką, a i same serwy nie były dla mnie proste gdyż często piłka wypadała mi na aut. Chciałam się, już poddać i odpuścić, jednak na pomoc przyszedł mi tata udowodniając, że tenis Warszawa też może być prosty. Nauczył mnie techniki i dopilnował aby odpowiednio trzymała w dłoni rakietę. Tak przygotowana mogłam wziąć udział w zawodach bez obaw, że się skompromituje.

 

Udało mi się nawet zająć drugie miejsce i dostać do reprezentacji szkoły. Byłam z siebie dumna, jednak wiem, że jeszcze długa droga przede mną gdyż muszę cały czas ćwiczyć. Z pewnością na zawodach wystąpią również Ci, którzy tenisa uczą się od wielu lat, jednaka warto chociaż powalczyć.