Uczulenie i alergie krzyżowe

 

Co czwarty polak cierpi na alergię, jest to udowodnione naukowo. Alergie coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Alergia najwcześniej daje objawy już u dzieci, zaczynają kichać na kwitnące rośliny, na pylącą lipe i już w tedy powinniśmy zacząć leczenie. 

Przykra dolegliwość co czwartego Polaka

leczenie alergiiAlergii nie da się tak do końca wyleczyć niestety. Można próbować kilku metod. Jedna z nich to odczulanie albo ewentualnie przebywanie w miejscu, gdzie jest czynnik uczulający. W tedy jest wysokie prawdopodobieństwo, że organizm się przyzwyczai do alergenów i zacznie normalnie funkcjonować. Alergia minie i wszystko wróci do normy, niestety bywa i też tak, że alergie nie mija i chory musi bardzo ograniczyć spożywanie produktów, które go uczulają, w późniejszych fasach bardzo istotne w alergii krzyżowej jest zniwelowanie produktów, które przykładowo rosną w okresie, gdzie również zakwita lipa etc. Przykładowo, jeżeli uczula nas owies albo inne ziarna, którymi karmione sa kury,nie możemy jeść jajek z danego okresu chowu oraz mięsa tych zwierząt, ponieważ, w tedy w tych produktach mogą być zawarte alergeny, które uczulają. Musimy wiedzieć, że leczenie alergii zwłaszcza przy alergii krzyżowej jest bardzo skomplikowane, musimy pamiętać, aby wyeliminować wszystkie produkty, uczulające nas. Leczyć alergię można również poprzez tabletki, które niwelują katar, zaczerwienienie i obrzęk oczu, kaszel czy kichanie. Warto pamiętać tez o tym, że uczulające pierwiastki chemiczne, mogą być również w jedzeniu.

Z alergia nie ma żartów, człowiek cierpi  i się meczy. Warto jednak spróbować odczulania, czy przyzwyczajenia się do alergenów albo wyeliminować wszystkie czynniki uzależniające. Pamiętajmy, ze nieleczona alergia może mieć przykre skutki, przykładowo astma.