Wiejski klimat w mieście?

Dzisiejszy tytuł, może wzbudzać nieco kontrowersje, ale nie obawiajmy się, to tylko pozory. Temat jest niezwykle wdzięczny i stanowi dobry moduł rozważań. Mowa dziś o rodzajach ogrodzeń i elementach architektury krajobrazu.

Jakie ogrodzenia wybrać?

OgrodzeniaOgrodzenia gabionowe – to dzisiejszy temat naszej prezentacji. Czym są? Do czego służą? Mają wady, zalety? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania, dotyczące tej właśnie materii. Gabiony (to druga, powszechnie stosowana nazwa, dla określenia, tego rodzaju formy ) to ogrodzenia naturalne skonstruowane z naturalnych produktów, nierzadko zapożyczonych, „zdobytych” od lokalnych rolników, drwali, stolarzy, którzy byli uprzejmi podzielić się surowcem końcowym swojej działalności. Przy większych projektach, pozyskuje się go inaczej. Konstrukcja oparta jest na „szkielecie siatkowym”. We wnętrze wkłada się na przykład kamienie, gruz, piasek, żwir, kawałki ciętego drewna. Istnieje niezliczona ilość możliwości. W głównej mierze, zależy to od konkretnego twórcy i jego wewnętrznej koncepcji umysłu. Czasem całość kopuły obsadza się roślinnością naturalną, co warto dodać, to fakt, że wykorzystuje się w tym celu kwiaty, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Poza właściwościami, walorami zarówno estetycznymi, artystycznymi i jak widzimy zdrowotnymi, gabiony, są odporne na wodę, wiatr. I co najlepsze, wyciszają otoczenie.

Ta innowacyjna metoda wykorzystywana jest, także w dużych miastach. Buduję się z nich ” wały dźwiękoszczelne” na trasach szybkiego ruchu, autostradach. Do ich budowy nie jest potrzebna podmurówka betonowa.

Więcej w temacie ogrodzeń można znaleźć na stronie: barri.pl