Właściwości glinki białej

Znana również jako glinka kaolinowa, biała glinka lub glinka chińska, jest uważana za jedną z najdelikatniejszych glinek do twarzy. Nie tylko nadaje się do każdego rodzaju skóry, ale jest również idealna dla skóry wrażliwej. Chociaż jest biała, może być również zielonkawa lub różowawa, a nawet ciemnobrązowa, w zależności od innych minerałów obecnych w glinie. Ale niektórzy upierają się, że im czystsza lub jaśniejsza biel gliny, tym wyższa jest jej jakość.

Jakie są korzyści stosowania białej glinki?

glinka białaGlinka kaolinowa różni się od innych popularnych glinek do twarzy, tym, że nie wysusza skóry. Zamiast tego pozostawia ją miękką i zdrową. Posiada również neutralne pH i zawiera duże ilości dwutlenku krzemu, który jest korzystny dla skóry i włosów. Dwutlenek krzemu jest minerałem śladowym obecnym w żywności pochodzenia roślinnego, a także w skałach i jest jedyną formą krzemionki, którą organizm może wchłonąć. Glinka biała jest idealna dla osób o skórze wrażliwej, suchej i bardziej dojrzałej. Pomimo delikatnego charakteru glinki białej, wciąż może ona usuwać brud i inne zanieczyszczenia ze skóry. Jej właściwości złuszczające są skuteczne, ale jednocześnie na tyle delikatne, aby nie powodować podrażnień ani stanów zapalnych. Jej skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń sprawia, że ​​glinka kaolinowa jest świetnym środkiem do mycia włosów i skóry głowy. Likwiduje brud bez usuwania ważnych naturalnych olejków, jednocześnie wspomagając krążenie w skórze głowy.

Używając glinki białej, należy unikać jej kontaktu z metalowymi miskami, łyżkami lub metalowymi narzędziami do mieszania i aplikacji, ponieważ kontakt z metalem zmniejszy jej właściwości lecznicze. Podczas mieszania lub nakładania glinki kaolinowej lepiej jest używać drewnianych, plastikowych lub ceramicznych narzędzi.