Własny domek letniskowy na działce

Z pewnością nie jednemu z nas marzył się kiedyś drewniany domek na działce, w szczególności, gdy jesteśmy posiadaczami mieszkania w dużym mieście. Wtedy tym bardziej pragniemy uciec od zatłoczonych, głośnych ulic i zaszyć się gdzieś w spokojnym i cichym miejscu. Domek letniskowy będzie tutaj idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Jak drewniany domek wybrać?

drewniany domek letniskowy projektObecnie znajdziemy mnóstwo profesjonalnych firm, u których możemy zamówić nasz wymarzony domek wykonany z drewna. Na początku powinniśmy się zastanowić, do czego będzie nam służył obiekt, a następnie wybrać odpowiadający naszym potrzebom drewniany domek letniskowy projekt, na który się zdecydujemy, powinien być odpowiednio przemyślany, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Do największych zalet domków letniskowych zaliczamy z pewnością przytulne i klimatyczne wnętrze wykończone ciepłym drewnem, duża przestrzeń z użytkowym poddaszem oraz wygodnym tarasem. W zależności od potrzeb mamy do wyboru kilka rodzajów domków letniskowych stacjonarnych. Jeżeli będziemy korzystać z obiektu tylko przez część roku warto zdecydować się na domek niewymagający pozwolenia na budowę z ograniczeniem jego całkowitej powierzchni mieszkalnej do 35 m² oraz wysokości do 5 m przy dachu spadzistym a 4 m przy dachu płaskim. Natomiast jeżeli zdecydowani jesteśmy na domek letniskowy przytwierdzony do podłoża, który z powodzeniem może zastąpić nam tradycyjny dom jednorodzinny, będziemy potrzebowali pozwolenia z miejscowego urzędu gminy lub miasta oraz obowiązkowego przyłącza do mediów.

Wybierając domek drewniany, korzystniejszą opcją jest zamówienie projektu u doświadczonego stolarza, dostosowanego do indywidualnych potrzeb, oraz wymiarów naszej działki niż kupno gotowego modelu w sklepie. Dzięki temu otrzymujemy towar o wytrzymałej i bezpiecznej konstrukcji, który z pewnością posłuży nam na długie lata.