Wybór biżuterii z diamentami dla mamy

diamenty

Ostatnio przechadzając się po starym mieście we Wrocławiu postanowiłam zajrzeć do jednego z pobliskich salonów jubilerskich. Moi rodzice obchodzą niedługo dwudziestą piąta rocznicę ślubu i z tej okazji tato chciałby podarować mamie coś wyjątkowego.

Diamenty w dobrym zakładzie jubilerskim

diamentyOczywiście poprosił mnie o pomoc, a ja w żadnym wypadku nie zamierzałam Mu odmówić. Jako jedyna córka doskonale wiedziałam jakie mama ma pierścionki w szkatułce i co przypadnie Jej do gustu, a co niekoniecznie. Wybór nie był oczywisty, ponieważ moja mama mimo swoich czterdziestu siedmiu lat wygląda na bardzo młodą kobietę, co dodatkowo podkreśla jej optymistyczna natura. Nie chciałam więc, by biżuteria była dla niej zbyt poważna, ale też zdecydowanie nie młodzieżowa. Już na samym początku spodobała mi się klasyczna broszka z ametystem. Później stwierdziłam jednak, że jest zbyt staroświecka i nie przypadłaby mamie do gustu. Z pewnością nosiłaby ją przez wzgląd na tatę, ale przecież nie o to chodzi. Dopiero później do głowy przyszły mi diamenty. Szybko wspomniałam ojcu o moim pomyśle i umówiłam się z nim nazajutrz w tym samym zakładzie jubilerskim. Wiem, że tacie bardzo zależało na mojej opinii i na zadowoleniu mamy. Bardzo długo odkładał pieniądze na tę okazję, więc nie ma mowy o tym, by upominek nie zachwycił mamy. Wspólnie obejrzeliśmy rozmaite pierścionki, kolczyki i bransoletki ze szlachetnymi kamieniami. Właściwie wszystkie były piękne, ale musieliśmy też pamiętać o dostępnym budżecie. Po chwili namysły zdecydowaliśmy się na piękny pierścionek z drobnym brylantem, który będzie doskonale pasował do obrączki mamy. W zakładzie prowadzona była także naprawa biżuterii i tata oddał tam medalik po mojej babci, który jest dla mamy bardo ważny.

Jestem przekonana, że mama będzie nie tylko zachwycona, ale też wzruszona i na bardzo długo zapamięta ten wyjątkowy dzień.

Więcej o biżuterii na www.jia.com.pl