Wybór elektronicznej wagi sklepowej

 

Podstawowym wyposażeniem każdego sklepu spożywczego, jest oczywiście waga. Kiedyś były jedynie wagi szalowe, w zestawie z odważnikami, dziś ich miejsce zajęły wagi elektroniczne, o zróżnicowanej charakterystyce oraz wagi specjalnego przeznaczenia. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanemu, przez producentów, asortymentowi.

Jak wybrać elektroniczną wagę sklepową?

wagi sklepowe elektroniczneWagi sklepowe elektroniczne, po wpisaniu tej frazy w wyszukiwarce, wyświetlą się nam dziesiątki odnośników i przekierowań. Jak w tym nie utonąć i wybrać tą właściwą, dopasowaną do potrzeb naszej działalności? Przede wszystkim należy określić rodzaj towaru, jaki zwyczajowo będzie na niej ważony. Z reguły, do sklepów spożywczych dobiera się urządzenia ważące towar nie większy niż piętnaście kilo, jeżeli mamy do czynienia z hurtowniami, to najbardziej optymalne wydają się te, ważące ciężar do pięciuset kilogramów. Po przyjrzeniu się wagom sklepowym elektronicznym możemy wyodrębnić te, które mają zintegrowane działanie z kasą sklepową i te, które ważą towar niezależnie. Producentów wag mamy do wyboru kilku, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ich produkty nie różnią się funkcjonalnością, ale głównie ceną. Te polskie, są zdecydowanie tańsze, a często lepsze i posiadające więcej zastosowań. Na rynku spotkamy również mnóstwo asortymentu z Chin, ale w ten segment, raczej nie warto inwestować. Każdy użytkownik kas powinien wiedzieć, że raz do roku, kasa musi być oddana na obowiązkowy przegląd u producenta.

Rynek elektronicznych wag sklepowych jest naprawdę spory i wybór odpowiedniego towaru, to jedynie kwestia porównania towarów różnych producentów i dopasowanie ich pod segment naszej działalności. Ceny wag, oscylują w granicach od dwustu, do nawet tysiąca pięciuset złotych, jednak te najdroższe, są kupowane zwykle przez sklepy wielkopowierzchniowe, w których liczba ważonych towarów jest nieporównywalnie większa z działalnością małego sklepu osiedlowego.