Wyjątkowe manufaktury czekolady

Któż z nas nie lubi smaku czekolady, która rozpływa się w ustach i intensywnie pachnie. Przeważnie kojarzymy ją z mleczną, która zawiera sporo cukru, ale na rynku znajdziemy ich znacznie więcej. Ponadto mogą one być ręcznie wykonywane.

Co kupimy w manufakturze czekolady?

manufaktury czekoladyJak wiadomo cukier nie jest zdrowy i trzeba mocno ograniczać jego spożycie, ale wyjątek możemy sobie zrobić dla czekolady, która zawiera sporo magnezu. Jednak czekolada nie jedno ma imię, ponieważ znajdziemy lepsze i gorsze rodzaje. Jeżeli chcemy mieć pewność, że kupujemy naturalną czekoladę, to najlepiej jest udać się do krakowskiej manufaktury czekolady, gdzie dostępne są ręcznie wykonywane produkty. Znajdziemy tu przede wszystkim czekolady mleczne i gorzkie w wersji klasycznej i smakowej. Ziarna kakaowca są pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł, dzięki czemu produkt końcowy jest najwyższej jakości. W składzie takich czekolad nie znajdziemy stabilizatorów, syropu glukozowo – fruktozowego, oleju palmowego czy barwników, ponieważ wszystkie składniki są naturalne. W manufakturze czekolady można kupić także pomadki ręcznie wykonywane, gotowe zestawy czekolad, które idealnie się sprawdzają na prezent czy nawet warsztaty z produkcji czekolady, na których uczestnicy mogą samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady. W takim miejscu przede wszystkim czekolada nie jest produkowana na masową skalę, a jedynie w ograniczonej ilości, a każdy rodzaj jest indywidualny i niepowtarzalny. Dlatego też takie wyroby cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Próbując sklepowej czekolady, a tabliczki pochodzącej z manufaktury czekolady, bez wątpienia zauważymy różnicę w smaku i wyglądzie. Za smakiem prawdziwej czekolady stoją lata doświadczeń pracowników i doskonałej jakości surowce wykorzystywane w produkcji.