Wymarzona drewniana podłoga

O wymianie podłóg w moim jednopiętrowym domu myślałam przez długi czas. Wiedziałam, że będzie to kosztowny remont, ale poprzednie podłogi były w naprawdę opłakanym stanie. Musiałam więc zainwestować w panele wysokiej jakości. Tak bym mogła być pewna, że posłużą mi i mojej rodzinie przez długie lata.

Zainwestowałam w dębową podłogę marki Tarkett

podłogi tarkettNa zakupy wybrałam się nie do dużego marketu budowlanego, ale do mniejszego sklepu, ponieważ w takich miejscach zazwyczaj pracują osoby, które naprawdę znają się na rzeczy. Konsultant w sklepie polecił mi podłogi tarkett, które według niego są popularne wśród klientów, zarówno sklepu stacjonarnego, jak i tego on-line. Po długich godzinach spędzonych w sklepie na wybieraniu podłóg – porównywaniu kolorystyki, rodzajów wykończenia, czy nawet grubości paneli, zdecydowałam się na podłogę z serii „VINTAGE”. Kolekcja ta spodobała mi się głównie ze względu na ciekawe, dość rustykalne wykończenia i pewnego rodzaju surowość drewna, które zachowały wszystkie panele z tej serii mimo ich obróbki. Na podłogę na parterze wybrałam panele wykonane z drewna dębowego chester, ponieważ chciałam by na dole znalazło się coś klasycznego. Pierwsze piętro pokryła podłoga o jaśniejszym kolorze. Znajdują się tam sypialnie moja i męża oraz naszych dzieci, a moim zdaniem takie wnętrza powinny być jasne i przestronne.

Remont nie należał do najłatwiejszych. Jednakże wymiana podłogi po prostu odmieniła cały dom. Myślę, że zdecydowanie się na dwa rodzaje paneli było dobrą decyzją, tak samo jak świetnym wyborem był zakup paneli podłogowych Tarkett, których dobrą jakość mogę potwierdzić po kilkumiesięcznym użytkowaniu ich. Firma ta ma duży asortyment, więc jestem pewna, że każdy znajdzie wśród niego coś dla siebie.