Wytrzymałe na wysokie temperatury płyty z silikonu

Wyroby silikonowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Produkowane są z wysokiej jakości mieszanek gum i przy użyciu nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Daje to gwarancję najwyższej jakości i funkcjonalności otrzymanych produktów o wysokich walorach technicznych.

Wytrzymałe i funkcjonalne arkusze silikonowe

płyty silikonoweW sprzedaży oferowane są arkusze silikonowe bezbarwne do kontaktu z żywnością, a także maty silikonowe o różnym zabarwieniu i grubości. Transparentne płyty silikonowe wykorzystywane są w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, znajdują zastosowanie w chłodniach i suszarniach. Arkusze produkowane są w wielu rozmiarach i grubościach. Dostępne są również płyty silikonowe o porowatej fakturze. Stanowią wysokiej jakości niepalny materiał uszczelniający o bardzo dużej sprężystości. Wykazują odporność na szeroki zakres temperatur i idealnie nadają się do uszczelniania miejsc narażonych na ekstremalne temperatury. Stosowane są jako baza pod niepalne uszczelnienia, a także jako wygłuszające maty. Rolki o różnej szerokości i długości wykorzystywane są w przemyśle spożywczym i alkoholowym. Arkusze mogą być docinane do indywidualnych rozmiarów. Najczęściej występują w dwóch wersjach kolorystycznych jako maty transparentne lub o zabarwieniu czerwonym. Czerwone techniczne arkusze silikonowe mają zastosowanie w chłodniach i suszarkach, w motoryzacji i w urządzeniach grzewczych.

Są odporne na temperaturę nawet do 250 stopni Celsjusza. Stanowią bardzo funkcjonalny i wytrzymały materiał, o szerokim zastosowaniu w różnych dziedzinach przemysłu i produkcji spożywczej. Produkowane na szeroką skalę. Dostępne są w ofercie wielu producentów zajmujących się produkcją materiałów gumowych i silikonowych o niestandardowych parametrach technicznych.