Zabezpiecz towar przed transportem

Folia stretch jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów pakunkowych. Owija się nią produkty spożywcze w domu, a na dużą skalę jest wykorzystywana w przemyśle – do ochrony pakunków do transportu. Towar owinięty folią nie zsuwa się z palety, nie przemieszcza. Folia stretch „przykleja” się do towaru, chroniąc także materiały o nieregularnych kształtach. Jednocześnie odwinięcie jest szybkie i proste.

Wśród wielu rodzajów folii, producent towaru powinien przeanalizować potrzeby przedsiębiorstwa: jakiej grubości folia jest potrzebna? Czy dodatkowo konieczna jest taśma pakowa? Czy należy dokupić też dyspensery, czy pracownicy poradzą sobie bez nich?
Folia stretch jumbo dzielona jest na mniejsze części (porcje), które następnie są używane do pakowania (ręcznie lub do wspomnianych dyspenserów). Jedna rolka może mieć nawet długość mierzoną w kilometrach!
Folia stretch charakteryzuje się duża wytrzymałością i elastycznością (może nawet podwoić długość). Jest wodoodporna, doskonale chroni przed wilgocią, deszczem, śniegiem. Zatrzymuje promienie UV, dostęp powietrza (jest to ważne np. w przypadku pakowania produktów spożywczych, w rolnictwie – np. przy użyciu specjalnej folii do sianokiszonki).
Nieodzownym elementem materiałów do pakowania towaru jest taśma pakowa. Występuje ona w różnych długościach i szerokości, do stosowania ręcznego lub w automatycznych podajnikach/dyspenserach taśmy. Podstawowym zastosowaniem taśmy pakowej jest zaklejenie kartonów klapowych, jednak często stanowią one dodatkowe zabezpieczenie palet owiniętych wcześniej folią. Daje to niemal 100% pewności, że towar na palecie pozostanie w nienaruszonym stanie. Podobnie jak folia, także taśma pakowa występuje w kilku kolorach, choć najpopularniejsza jest przezroczysta lub brązowa.

Przed zamówieniem hurtowych ilości taśmy warto poinformować producenta taśmy lub folii pakowej, czy będziemy jej używać np. w niskich lub wysokich temperaturach, do pakowania ciężkich, czy lżejszych kartonów, czy opakowany towar będzie długo stał na zewnątrz itp. To pozwoli dobrać materiał dostosowany do potrzeb klienta.