Zadbana powierzchnia boiska

Boiska do piłki nożnej, korty tenisowe czy też pola golfowe to miejsca, które z reguły cieszą piękną, zieloną barwą trawy. Żeby jednak tak było dłużej, aniżeli przez jeden sezon, należy poddawać ją specjalnym zabiegom, które sprawią, że zielona powierzchnia będzie dumą każdego stadionu i boiska sportowego. 

Prawidłowe nawadnianie murawy 

podlewanie boiska piłkarskiegoChoć wydawałoby się, że zielona powierzchnia boiska to jej naturalny wygląd, to prawda jest zupełnie inna. Naturalna murawa wymaga ciągłej opieki przez cały rok, aby jej wygląd był taki, jaki kojarzymy z różnorodnych zawodów. Latem podstawą jest podlewanie boiska piłkarskiego, a zajmują się tym profesjonalne firmy, które najpierw montują system zraszaczy, a następnie dbają o to, aby ilość wody była dostosowana do warunków pogodowych i potrzeb gleby – bez odpowiedniego nawodnienia trawa zacznie brązowieć i przestanie wyglądać tak zdrowo i estetycznie. Jednak samo podlewanie to nie wszystko – trawa ta potrzebuje specjalnej opieki podczas sezonu zimowego, kiedy wydawałoby się, że jej jedynym zadaniem jest odpoczywanie przed kolejnym sezonem. Wtedy dopiero potrzebne są wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, takie jak budowanie odporności przeciwko pasożytom, dosiewanie specjalnej trawy wyrastającej w niskich temperaturach, przycinanie i napowietrzanie, a także wiele innych. Jest to ciężki okres dla osób zajmujących się tą powierzchnią, bowiem od tego zależy jak boisko będzie prezentowało się w wyczekiwanym sezonie wiosennym i letnim. 

Dbałość o powierzchnię boiska piłkarskiego pozwala na wysokiej jakości grę i estetyczny wygląd. Nie jest to proste zadanie, dlatego warto wynająć firmę, która zajmie się pielęgnacją przez cały rok, począwszy od regularnego i profesjonalnego podlewania powierzchni latem, ale też zabiegami pielęgnacyjnymi podczas sezonu zimowego.