Zalety cięcia pleksi laserem

 

Cięcie laserem jest coraz częściej wykorzystywaną techniką w obróbce wielu materiałów. Główną jej zaletą jest ogromna precyzja uzyskiwana podczas procesu. Jednak jakie materiały mogą zostać jemu poddane? Czy jest to metoda skuteczna w przypadku obróbki popularnego tworzywa – pleksi? 

Laserowe cięcie plexi

cięcie pleksi laseremPleksi to materiał, które niezwykle łatwo poddaje się procesom obróbki. To właśnie dlatego nadaje się idealnie do cięcia z wykorzystaniem wiązki lasera. Z materiału mogą zostać wycięte dowolne wzory i kształty o wysokim stopniu dokładności szczegółów. Warto wspomnieć również o wysokiej tolerancji wymiarowej, która w nowoczesnych urządzeniach wynosi nawet +/- 0,1 mm. To właśnie doskonałe cięcie pleksi laserem daje najwięcej możliwości w kwestii ilości i dowolności kształtów. Pod tym względem przewyższa inne techniki takie jak polerowanie diamentem czy też cięcie piłą mechaniczną. Pleksi to materiał trudnopalny, a więc podczas jego obróbki nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje. To przekłada się na bezpieczeństwo osób zajmujących się wycinką tego tworzywa. Jeśli posiadasz niestandardowy projekt, który musi zostać przeniesiony na pleksi, cięcie laserem będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Gdzie w takim razie wykorzystywane są produkty powstające w tym procesie? W szczególności z możliwości tego materiału korzysta branża reklamowa. Z pleksi powstają gadżety reklamowe, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością.

O przewadze cięcia laserowego nad innymi metodami można opowiadać długimi godzinami. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jedna zaleta, która w wielu przypadkach decyduje o wyborze tej właśnie metody. Mowa tu o znacznie szybszym czasie wykonania cięcia, które potrafi nawet przewyższyć trzykrotnie inne metody.