Zastosowanie siłowników pneumatycznych

Każdy człowiek ma do czynienia prawie na co dzień z siłownikami pneumatycznymi. Naprawdę trudno wyobrazić sobie, aby było inaczej. Wszak te urządzenie głównie spotykana w przemyśle, ale coraz częściej w życiu codziennym. Ich odpowiednie użycie bardzo ułatwia człowiekowi, ponieważ mają one dużo funkcjonalnych właściwości w sobie.

Co to jest siłownik pneumatyczny?

siłowniki pneumatyczne - cenaSiłownik pneumatyczny to urządzenie mechaniczne zmieniające energię sprężonego powietrza w energię mechaniczną. Siłowniki w wykonaniu standardowym, wykorzystywane są głównie w przemyśle, głównie w urządzeniach i maszynach przemysłowych. Obecnie siłowniki mają szeroką grupę zastosowania. Najprostszy podział opiera się na zastosowaniu elementu roboczego, który uzależniony od kierunku działania. Możemy wyróżnić liniowy, który dzieli się na jednostronny i dwustronny oraz kątowy i krzywolioniowy. Najczęściej spotykanym rodzajem siłowników w przemyśle są siłowniki tłokowe dwustronne. Jednak największa zaletą siłowniki pneumatyczne – cena jest to, że mogą zostać dostosowane do warunków z jakim będą musiały się zmierzyć. Szeroko może być stosowana w przemyśle spożywczym, chemicznym czy farmaceutycznym. Bardzo często z tego rodzaju urządzenia korzysta również przemysł lotniczy i przemysł zbrojeniowy. Zazwyczaj takie siłowniki wykonywane są ze specjalnych stopów metali – z tzw. stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Takie siłowniki praktycznie cały czas zapewniają bezawaryjne działanie i doskonale nadają się w trudnych warunkach pogodowych, zarówno gdy temperatura jest minusowa czy też dodatnia.

Siłowniki pneumatyczne mają szerokie zastosowanie, ale głównie stosowane są w przemyśle ciężkim. Ważne jest by siłowniki zanim zostaną wyprodukowane wiadomo było do czego głównie będzie stosowany. Bo tylko wtedy będzie wiadomo, że siłowniki wytrzymają tyle ile należy.