Zaufać sprawnej budowie domu z bali

Katastrofy naturalne zdarzają się coraz częściej. Zwykle czytamy o tym w gazetach lub słyszymy w telewizji. Myślimy, że to nas nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Tak to już jest: jednego dnia mieszkasz, drugiego nie masz dachu nad głową. Sama do niedawna omijałam ten temat szerokim łukiem, sądząc, że absolutnie mnie nie dotyczy. Pewnego popołudnia zjawił się silny wiatr wraz burzą, zasiewając takie spustoszenie, że z naszego domu pozostały zgliszcza. 

Wykorzystać sprawną budowę domu z bali…

sprawna budowa domu z baliTrzeba było pozbierać się po tej tragedii i zacząć działać. Dostaliśmy duże odszkodowanie. Oboje jesteśmy od dziecka przyzwyczajeni do mieszkania w domach jednorodzinnych, więc zakup mieszkania w bloku nie wchodził w grę. Interesował nas tylko dom. Przypadek sprawił, że kilkadziesiąt kilometrów od naszej wsi ruszyła niedawno sprawna budowa domu z bali. Bardzo nas ten fakt ucieszył. Zawsze, choć potajemnie marzyłam o zamieszkaniu w takim domu. Drewno to wytrzymały na korozję materiał. Ponadto takie domy wyglądają bardzo nowocześnie. Mnóstwo celebrytów zamieszkało w takich budowlach. Drewniana konstrukcja jest łatwa do postawienia. Nie trzeba do tego wykwalifikowanej ekipy, co w naszej sytuacji jest szczególnie ważne – nie mamy przecież tylu pieniędzy. Sam dom posiada konkurencyjną cenę w stosunku do domów murowanych. Drewniane masywne bale wywołują pozytywne wrażenie, zwłaszcza z bliska. To prawdziwa potęga prosto z natury. Powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a sam zapach… tego nie da się opisać. Kiedyś ludzie tylko tam mieszkali, dlaczego do tego nie powrócić?

Okazało się, ze nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jestem bardzo zadowolona z naszego nowego miejsca zamieszkania. Teraz jest pięknie, a zimą będzie wręcz bajkowo. Nietrudno puścić wodze fantazji… Już czuję tę cudowną mieszankę zapachową – igieł sosnowych z drewnem. Tak niewiele wystarczy, by poczuć się szczęśliwym. Nawet mimo tragedii, która spotkała naszą rodzinę…