Znajdź rzeczoznawcę w Niemczech

 

Bardzo często kiedy jesteśmy uczestnikiem zdarzenia drogowe mamy wątpliwości co do tego która ze stron była sprawcą wypadku. Często okoliczności zdarzenia są niejasne i nie poczuwamy się do winy. Jeśli kolizja ma miejsce za granicą naszego kraju warto wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Sprawdzony rzeczoznawca na terenie Niemiec

sprawdzony niemiecki rzeczoznawcaJeśli znajdujemy się na przykład na terenie Niemiec najlepiej już na samym początku zgłosić się do naszego ubezpieczyciela w kraju z dokładnym opisem tego co wydarzyło się na drodze. Aby nie dopuścić do sytuacji w której nasze roszczenia zostaną odrzucone – oględzinami powinien zająć się sprawdzony niemiecki rzeczoznawca. Jego opinia może pomóc nam w uzyskaniu odszkodowania i nie przypisaniu nam bezpośredniej winy za stworzenie zagrożenia na drodze. Dalej nasz ubezpieczyciel w kontrakcie z rzeczoznawcą powinien zapewnić nam pełną obsługę w postaci pokrycia kosztów naprawy na tyle aby podróż mogła być kontynuowana lub w kwestii sprawnego holowania niesprawnego samochodu na teren polski. Często też poszkodowany może liczyć na auto zastępcze udostępnione na czas naprawy lub organizację noclegu. W przypadku wypełniania jakichkolwiek dokumentów lub ich podpisywania nieoceniona będzie pomoc tłumacza. Bez niego nie powinniśmy decydować się na podpis ponieważ istnieje ryzyko, że nie zrozumieliśmy pewnych zapisów.

Sprowadzenie samochodu z terenu Niemiec ułatwi na pewno wykupione dodatkowe ubezpieczenie assistance, które gwarantuje rozszerzone usługi we wszystkich krajach Unii Europejskiej lub całej Europy.Ubezpieczenie assistance nie musi być pakietem całorocznym jeśli podróżujemy mało. Warto zwrócić uwagę na możliwość wykupienia polisy krótkoterminowej obejmującej tylko czas wyjazdu.